streda 26. septembra 2012

Brošňa z organzy – Ako si vlastnoručne vyrobiť ozdobu?


Milí priatelia, na tento týždeň sme pre Vás pripravili návod, ako si doma vyrobiť brošňu, ktorá bude túto jeseň zdobiť Váš kabát, či iný doplnok. Je to veľmi variabilná technika s možnosťou rôznych kombinácii.Kurz jej výroby prebehol aj v bratislavskom Centre pomoci.

Čo potrebujeme:

• organzu (6 kruhov rôzneho priemeru) – môžete použiť aj väčší počet kruhov a rôznu farbu látky, všetko záleží len na Vašej fantázii
• sviečku, ihlu, niť, zatvárací špendlík, kúsok filcu, korálky, pierka a všetko možné čo Vás napadne na dozdobenie
• trochu fantázie a chuť tvoriť


Pracovný postup:

 1. Z organzy si vystrihneme 6 kusov kruhov s rôznym priemerom, (ja som postupne zmenšovala priemer kruhu o 0,5 cm). (obr.č.1)2. Okraj pripraveného kruhu opatrne spaľujeme na ohni (obr.č.2)  – snažme sa látku k plameňu približovať veľmi pomaly a iba pri spodnom okraji plameňa sviečky. Týmto spôsobom popripaľujme okraje  všetkých kruhov. (obr.č.3)


3. Kruhy si naukladáme na seba podľa veľkosti – od najväčšieho po najmenší. (obr.č.4)4. V strede si všetky kruhy spojme stehom, aby držali dohromady.  (obr.č.5)
5. Na vrchnú stranu brošne si poprišívame korálky, alebo iné nami vybrané ozdoby. (obr.č.6)
       


6. Nakoniec zo spodnej strany prišijeme kúsok filcu, cez ktorý prevlečieme zatvárací špendlík. (obr.č.7)Týmto jednoduchým spôsobom si môžete vyrobiť veľkostne aj farebne rôzne brošničky pre seba i svojich blízkych. Presný návod nájdete aj v štvrtom čísle La Speranzy na strane 14. /záujemcom ju môžeme poslať, alebo si ju stiahnete na našej webovej stránke www.lpr.sk/.Katka Žúžiová

Lektorka Centra pomoci Bratislava


Milí priatelia, napíšte nám váš nápad, aký návod by ste na blogu privítali. Čakáme vaše podnety!


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára